Barcelona 1992
Swimming

If a link appears in the column "Details", click on "HTML" or "PDF" to obtain the whole course of this event.

Event Gold Silver Bronze Details
Men's 50 m Freestyle S2 Great Britain
Hull, Peter
Great Britain
Anderson, James
Great Britain
McGregor, Alan
Men's 50 m Freestyle S3 France
Flamengo, Jean-Louis
Spain
Pascual, Jordi
Great Britain
Hunter, Tommy
Men's 50 m Freestyle S4 France
Bellot, Pierre
USA
Viens, Gene
Spain
Munoz, Pau Marc
Men's 50 m Freestyle S5 Great Britain
McQueen, William
Poland
Sleczka, Krzysztof
France
Pinard, Pascal
Men's 50 m Freestyle S6 Denmark
Lund, Peter
Spain
Iglesias, Jesus
USA
Sullivan, Kevin
Men's 50 m Freestyle S7 Hungary
Becsey, Janos
Switzerland
Kunzi, Daniel
Egypt
Abd Ellatif, Omar
Men's 50 m Freestyle S8 Norway
Siqveland, Johan
Norway
Trondsen, Erling
Germany
Kimmig, Holger
Men's 50 m Freestyle S9 USA
Keller, Donnie
Israel
Budin, Hanoch
Australia
Burkett, Brendan
Men's 50 m Freestyle S10 Italy
Saini, Gianluca
Cuba
Garrido, Ernesto
Germany
Hahnengress, Jochen
Men's 50 m Freestyle B1 USA
Morgan, John
Japan
Kawai, Junichi
Israel
Cohen, Izhar
Men's 50 m Freestyle B2 Great Britain
Holmes, Christopher
Spain
Corral, Pablo
Australia
Bugarin, Kingsley
Sweden
Nasman, Fredrik
Men's 50 m Freestyle B3 Unified Team
Chesnov, Vladimir
Norway
Pedersen, Noel
Denmark
Berthelsen, Flemming
Men's 100 m Freestyle S2 Great Britain
Hull, Peter
Great Britain
Anderson, James
Great Britain
McGregor, Alan
Men's 100 m Freestyle S3 France
Flamengo, Jean-Louis
Great Britain
Hunter, Tommy
Spain
Pascual, Jordi
Men's 100 m Freestyle S4 France
Bellot, Pierre
Spain
Munoz, Pau Marc
Norway
Sandvik, Stig Morten
Men's 100 m Freestyle S5 France
Pinard, Pascal
Poland
Sleczka, Krzysztof
Italy
Valori, Roberto
Men's 100 m Freestyle S6 Denmark
Lund, Peter
USA
Sullivan, Kevin
Spain
Iglesias, Jesus
Men's 100 m Freestyle S7 Hungary
Becsey, Janos
France
Delpy, Frederic
France
Lindmann, Eric
Men's 100 m Freestyle S8 Norway
Siqveland, Johan
Norway
Trondsen, Erling
Germany
Kimmig, Holger
Men's 100 m Freestyle S9 Germany
Woelk, Holger
USA
Keller, Donnie
Iceland
Eiriksson, Olafur
Men's 100 m Freestyle S10 Italy
Saini, Gianluca
Netherlands
de Groot, Alwin
Great Britain
Moreton, David
Men's 100 m Freestyle B1 USA
Morgan, John
Japan
Kawai, Junichi
USA
Kelly, Daniel
Men's 100 m Freestyle B2 Great Britain
Holmes, Christopher
Spain
Corral, Pablo
Great Britain
Reddish, Tim
Men's 100 m Freestyle B3 Unified Team
Chesnov, Vladimir
Denmark
Berthelsen, Flemming
Norway
Pedersen, Noel
Men's 200 m Freestyle S6 Denmark
Lund, Peter
Canada
Gervan, Jeremy
Spain
Iglesias, Jesus
Men's 400 m Freestyle S7 France
Lindmann, Eric
France
Delpy, Frederic
Egypt
Abd Ellatif, Omar
Men's 400 m Freestyle S8 USA
Wening, Jason
Norway
Siqveland, Johan
Germany
Kimmig, Holger
Men's 400 m Freestyle S9 Iceland
Eiriksson, Olafur
Norway
Bjoernstad, Helge
Canada
Haley, Andrew
Men's 400 m Freestyle S10 Great Britain
Moreton, David
Great Britain
Noble, Paul
Netherlands
de Groot, Alwin
Men's 400 m Freestyle B1 USA
Morgan, John
USA
Kelly, Daniel
Iceland
Gunnarsson, Birkir
Men's 400 m Freestyle B2 Great Britain
Holmes, Christopher
Israel
Better, Ziv
Spain
Llambrich, Daniel
Men's 400 m Freestyle B3 Norway
Strand, Andreas
Denmark
Berthelsen, Flemming
Denmark
Nielsen, Ivan
Men's 50 m Backstroke S2 Great Britain
Hull, Peter
Great Britain
Anderson, James
Great Britain
McGregor, Alan
Men's 50 m Backstroke S3 Great Britain
Hunter, Tommy
France
Flamengo, Jean-Louis
Brazil
Alves, Genezi
Men's 50 m Backstroke S4 France
Bellot, Pierre
France
Grand, Thierry
Unified Team
Bakaev, Albert
Men's 50 m Backstroke S5 Hungary
Vereczkei, Zsolt
Poland
Sleczka, Krzysztof
France
Pinard, Pascal
Men's 100 m Backstroke S6 France
Foppolo, David
Denmark
Lund, Peter
Germany
Schlubeck, Matthias
Men's 100 m Backstroke S7 Netherlands
Stokkel, Johannes
France
Lindmann, Eric
France
Delpy, Frederic
Men's 100 m Backstroke S8 Germany
Jaehrig, Geert
Germany
Kimmig, Holger
Denmark
Hansen, Kasper
Men's 100 m Backstroke S9 Norway
Bjoernstad, Helge
Germany
Schmidt, Detlef
Switzerland
Widmer, Fredy
Men's 100 m Backstroke S10 Netherlands
de Groot, Alwin
Great Britain
Woods, Marc
Israel
Shemesh, Eran
Men's 100 m Backstroke B1 USA
Morgan, John
USA
Kelly, Daniel
Japan
Kawai, Junichi
Men's 100 m Backstroke B2 Great Britain
Holmes, Christopher
Israel
Better, Ziv
Poland
Krol, Wieslaw
Men's 100 m Backstroke B3 Canada
Edgson, Michael
Norway
Pedersen, Noel
Australia
Modra, Kieran
Men's 200 m Backstroke B1 USA
Morgan, John
USA
Kelly, Daniel
Japan
Kawai, Junichi
Men's 200 m Backstroke B2 Great Britain
Holmes, Christopher
Spain
Gil, Juan Diego
Israel
Better, Ziv
Men's 200 m Backstroke B3 Norway
Pedersen, Noel
Canada
Edgson, Michael
Australia
Modra, Kieran
Men's 50 m Breaststroke SB2
Krisanovic, Nenad
Germany
Luerig, Lars
USA
Thompson, James
Men's 100 m Breaststroke SB3 Germany
Eickemeyer, Bernd
Denmark
Petersson, John
Spain
Torres, Javier
Men's 100 m Breaststroke SB4 France
Pinard, Pascal
USA
Burns, Gregory
Poland
Pawlowski, Arkadiusz
Men's 100 m Breaststroke SB5 South Africa
Slattery, Tadhg
Netherlands
Engel, Cornelis
France
Lindmann, Eric
Men's 100 m Breaststroke SB6 Germany
Schlubeck, Matthias
Sweden
Ahlstad, Simon
Spain
Castane, Juan
Men's 100 m Breaststroke SB7 Netherlands
Stokkel, Johannes
Netherlands
van Geel, Laurentius
Hungary
Becsey, Janos
Men's 100 m Breaststroke SB8 Great Britain
Mathew, Iain
Germany
Woelk, Holger
Germany
Miroslaw, Jan-Marcin
Men's 100 m Breaststroke SB9 Iceland
Sverrisson, Geir
Great Britain
Noble, Paul
Netherlands
Sturkenboom, Rutger
Men's 100 m Breaststroke SB10 Germany
Hahnengress, Jochen
Germany
Loeffler, Stefan
Unified Team
Rogozhin, Nikolay
Men's 100 m Breaststroke B1 Denmark
Bundgaard, Christian
USA
Morgan, John
Spain
Mari, Jordi
Men's 100 m Breaststroke B2 Unified Team
Krylov, Vitalii
Australia
Bugarin, Kingsley
Spain
Pedrajas, Jose
Men's 100 m Breaststroke B3 Norway
Pedersen, Noel
Denmark
Nielsen, Ivan
Denmark
Berthelsen, Flemming
Men's 200 m Breaststroke B1 Denmark
Bundgaard, Christian
USA
Morgan, John
USA
Kelly, Daniel
Men's 200 m Breaststroke B2 Unified Team
Krylov, Vitalii
Australia
Bugarin, Kingsley
Spain
Pedrajas, Jose
Men's 200 m Breaststroke B3 Norway
Pedersen, Noel
Denmark
Nielsen, Ivan
Denmark
Berthelsen, Flemming
Men's 50 m Butterfly S3-4 France
Bellot, Pierre
Krisanovic, Nenad
Brazil
Wanderley, Eduardo
Men's 50 m Butterfly S5 France
Pinard, Pascal
France
le Gloanic, Thierry
Spain
Torres, Javier
Men's 50 m Butterfly S6 France
Foppolo, David
Denmark
Lund, Peter
Spain
Iglesias, Jesus
Men's 50 m Butterfly S7 Egypt
Abd Ellatif, Omar
Netherlands
Stokkel, Johannes
Switzerland
Kunzi, Daniel
Men's 100 m Butterfly S8 Norway
Trondsen, Erling
China
Liu, Zebing
Mexico
Galindo, Moises
Men's 100 m Butterfly S9 Iceland
Eiriksson, Olafur
Unified Team
Kapoura, Aleksei
Switzerland
Widmer, Fredy
Men's 100 m Butterfly S10 Great Britain
Moreton, David
Australia
Diederich, Jason
Great Britain
Noble, Paul
Men's 100 m Butterfly B1-2 USA
Morgan, John
Great Britain
Reddish, Tim
Spain
Corral, Pablo
Men's 100 m Butterfly B3 Canada
Edgson, Michael
Great Britain
Sharpe, Ian
Unified Team
Chesnov, Vladimir
Men's 150 m Medley SM3 France
Flamengo, Jean-Louis
Great Britain
Cairns, Kenneth
Spain
Pascual, Jordi
Men's 150 m Medley SM4 Poland
Sleczka, Krzysztof
Spain
Torres, Javier
Denmark
Petersson, John
Men's 200 m Medley SM5 France
Pinard, Pascal
Denmark
Lund, Peter
Brazil
Alves, Ivanildo
Men's 200 m Medley SM6 France
Lindmann, Eric
Belgium
Xhrouet, Sebastian
Spain
Vial, Roger
Men's 200 m Medley SM7 Netherlands
Stokkel, Johannes
Sweden
Ahlstad, Simon
Switzerland
Kunzi, Daniel
Men's 200 m Medley SM8 USA
Wening, Jason
Norway
Trondsen, Erling
Mexico
Galindo, Moises
Men's 200 m Medley SM9 Norway
Bjoernstad, Helge
Unified Team
Kapoura, Aleksei
Iceland
Eiriksson, Olafur
Men's 200 m Medley SM10 Great Britain
Noble, Paul
Netherlands
de Groot, Alwin
Australia
Simmonds, Stephen
Men's 200 m Medley B1 USA
Morgan, John
USA
Kelly, Daniel
Japan
Kawai, Junichi
Men's 200 m Medley B2 Great Britain
Holmes, Christopher
Australia
Bugarin, Kingsley
Spain
Corral, Pablo
Men's 200 m Medley B3 Canada
Edgson, Michael
Norway
Pedersen, Noel
Norway
Strand, Andreas
Men's 400 m Medley B1-2 USA
Morgan, John
Great Britain
Holmes, Christopher
Israel
Better, Ziv
Men's 400 m Medley B3 Canada
Edgson, Michael
Norway
Pedersen, Noel
Unified Team
Chesnov, Vladimir
Men's 4x50 m Freestyle S1-6 Spain
Fuertes, Juan
Torres, Javier
Vial, Roger
Iglesias, Jesus
France
Foppolo, David
le Gloanic, Thierry
Lindmann, Eric
Pinard, Pascal
Great Britain
Walsh, Kevin
Stubbs, Andrew
Butler, Mark
McQueen, William
Men's 4x100 m Freestyle S7-10 USA
Whitlock, Mark
Wening, Jason
Doyle, Michael
Keller, Donnie
Germany
Patzelt, Raimund
Kimmig, Holger
Hahnengress, Jochen
Woelk, Holger
Israel
Budin, Hanoch
Ayger, Shalom
Pinard, Shlomo
Shemesh, Eran
Men's 4x50 m Medley S1-6 France
le Gloanic, Thierry
Lindmann, Eric
Foppolo, David
Pinard, Pascal
Spain
Iglesias, Jesus
Castane, Juan
Torres, Javier
Fuertes, Juan
USA
Bogue, Gary
Burns, Gregory
Butler, Daniel
Sullivan, Kevin
Men's 4x100 m Medley S7-10 Germany
Jaehrig, Geert
Hahnengress, Jochen
Schmidt, Detlef
Woelk, Holger
Netherlands
de Groot, Alwin
Stokkel, Johannes
van Buiten, Andre
Sturkenboom, Rutger
USA
Doyle, Michael
Whitlock, Mark
Wening, Jason
Keller, Donnie
Women's 50 m Freestyle S2 Norway
Lind, Liv Tone
France
Serres, Sandrine
Spain
Guirado, Sonia
Women's 50 m Freestyle S3-4 Spain
Gonzalez, Arancha
Spain
Montserrat, M. Paz
Great Britain
Flood, Tara
Women's 50 m Freestyle S5 New Zealand
Newstead, Jennifer
France
Pairoux, Genevieve
Finland
Huttunen, Sanna
Women's 50 m Freestyle S6 Sweden
Hagman, Lena-Marie
USA
Black, Camille
Australia
Currie, Anne
Women's 50 m Freestyle S7 Germany
Pohl, Daniela
Great Britain
Gull, Beverley
Australia
Oliver, Tracey
Women's 50 m Freestyle S8 Australia
Cooper, Priya
Germany
Siegers, Britta
USA
Smith, Brenda
Women's 50 m Freestyle S9 Great Britain
Bishop, Clare
Germany
Lobenstein, Beate
Iceland
Snorradottir, Lilja
Women's 50 m Freestyle S10 Germany
Hengst, Claudia
Australia
Young, Judith
USA
Norris, Karen
Women's 50 m Freestyle B1 Great Britain
Burton, Janice
Canada
Weicker, Yvette
Finland
Fingerroos, Eeva Riitta
Women's 50 m Freestyle B2 USA
Zorn, Trischa
Estonia
Korkjas, Marge
Australia
Sweetapple, Danae
Women's 50 m Freestyle B3 USA
Scott, Elizabeth
Germany
Hopf, Yvonne
Canada
Ross, Marie Claire
USA
Schetter, Heidi
Women's 100 m Freestyle S2 Norway
Lind, Liv Tone
France
Serres, Sandrine
Spain
Guirado, Sonia
Women's 100 m Freestyle S3-4 Spain
Gonzalez, Arancha
Great Britain
Flood, Tara
Spain
Montserrat, M. Paz
Women's 100 m Freestyle S5 New Zealand
Newstead, Jennifer
Denmark
Andersen, Anne-Dorte
France
Pairoux, Genevieve
Women's 100 m Freestyle S6 Australia
Currie, Anne
Sweden
Hagman, Lena-Marie
Australia
Yaxley, Sandra
Women's 100 m Freestyle S7 Germany
Pohl, Daniela
Norway
Nesheim, Eva
Great Britain
Gull, Beverley
Women's 100 m Freestyle S8 Australia
Cooper, Priya
Germany
Siegers, Britta
Canada
Bornemann, Rebeccah
Women's 100 m Freestyle S9 Canada
Mucz, Joanne
Great Britain
Bishop, Clare
Iceland
Snorradottir, Lilja
Women's 100 m Freestyle S10 Germany
Hengst, Claudia
Faroe Islands
Vid Keldu, Tora
Great Britain
Bailey, Sarah
Women's 100 m Freestyle B1 Australia
Cross, Tracey
Great Britain
Burton, Janice
Finland
Fingerroos, Eeva Riitta
Women's 100 m Freestyle B2 USA
Zorn, Trischa
Australia
Sweetapple, Danae
Estonia
Korkjas, Marge
Women's 100 m Freestyle B3 USA
Scott, Elizabeth
USA
Schetter, Heidi
Germany
Hopf, Yvonne
Women's 200 m Freestyle S6 Australia
Currie, Anne
Sweden
Hagman, Lena-Marie
China
Zhou, Xiangrong
Women's 400 m Freestyle S7 Norway
Nesheim, Eva
Great Britain
Gull, Beverley
France
Chouachi, Aicha
Women's 400 m Freestyle S8 Germany
Siegers, Britta
Australia
Cooper, Priya
Canada
Bornemann, Rebeccah
Women's 400 m Freestyle S9 Canada
Mucz, Joanne
Iceland
Snorradottir, Lilja
USA
Saenz, Carolina
Women's 400 m Freestyle S10 Germany
Hengst, Claudia
Great Britain
Bailey, Sarah
Spain
Bernardo, Ana
Women's 400 m Freestyle B1 Australia
Cross, Tracey
Great Britain
Burton, Janice
Great Britain
Low, Mary Ann
Women's 400 m Freestyle B2-3 USA
Scott, Elizabeth
USA
Zorn, Trischa
USA
Schetter, Heidi
Women's 50 m Backstroke S2 Spain
Guirado, Sonia
Ireland
Berry, Mairead
France
Serres, Sandrine
Women's 50 m Backstroke S3-4 Spain
Gonzalez, Arancha
Spain
Montserrat, M. Paz
Portugal
Carvalheira, Susana
Women's 50 m Backstroke S5 New Zealand
Newstead, Jennifer
Finland
Nikkila, Ritva
France
Lequien, Anne Cecile
Women's 100 m Backstroke S6 China
Zhou, Xiangrong
Sweden
Hagman, Lena-Marie
France
D'Urzo, Corinne
Women's 100 m Backstroke S7 Germany
Pohl, Daniela
Poland
Okoczuk, Edyta
France
Crespo, M. Therese
Women's 100 m Backstroke S8 Germany
Siegers, Britta
Australia
Cooper, Priya
Iceland
Hakonardottir, Kristin
Women's 100 m Backstroke S9 Netherlands
Nannenberg, Jacqueline
Great Britain
Bishop, Clare
Iceland
Snorradottir, Lilja
Women's 100 m Backstroke S10 Great Britain
Bailey, Sarah
Germany
Hengst, Claudia
Great Britain
Barr, Dianne
Women's 100 m Backstroke B1 Great Britain
Burton, Janice
Australia
Cross, Tracey
Finland
Fingerroos, Eeva Riitta
Women's 100 m Backstroke B2 USA
Zorn, Trischa
Sweden
Tjernberg, Gabriella
Australia
Sweetapple, Danae
Women's 100 m Backstroke B3 USA
Scott, Elizabeth
Germany
Hopf, Yvonne
Iceland
Sverrisdottir, Rut
Women's 200 m Backstroke B1-2 USA
Zorn, Trischa
Sweden
Tjernberg, Gabriella
Great Britain
Jones, Tracey
Women's 50 m Breaststroke SB2 Great Britain
Flood, Tara
Spain
Cachan, Regina
Netherlands
Harkema, Frouwkje
Women's 100 m Breaststroke SB3 France
Pairoux, Genevieve
Great Britain
McEleny, Margaret
Japan
Katagiri, Michiko
Women's 100 m Breaststroke SB4 Sweden
Hokkanen, Outi
New Zealand
Newstead, Jennifer
Spain
Martin, Ana
Women's 100 m Breaststroke SB5 USA
Black, Camille
Netherlands
Lampers, Gerda
USA
Houston, Jody
Women's 100 m Breaststroke SB6-7 Germany
Siegers, Britta
Germany
Kopp, Heidi
Germany
Schretzmann, Beate
Women's 100 m Breaststroke SB8 Canada
Mucz, Joanne
Hungary
Laki, Aniko
China
Shi, Tieyin
Women's 100 m Breaststroke SB9 Spain
Reina, Begona
Sweden
Brokholc, Kristina
Germany
Lobenstein, Beate
Women's 100 m Breaststroke B1-2 USA
Zorn, Trischa
Sweden
Tjernberg, Gabriella
Belgium
van Puyvelde, Carine
Women's 100 m Breaststroke B3 Australia
Maywood, Mandy
Canada
Ross, Marie Claire
Unified Team
Parshina, Natalia
Women's 200 m Breaststroke B1-3 USA
Zorn, Trischa
Unified Team
Parshina, Natalia
Australia
Maywood, Mandy
Women's 50 m Butterfly S3-4 Australia
Barrell, Tracy
Spain
Cachan, Regina
Netherlands
Bouma, Jaenette
Women's 50 m Butterfly S5 Finland
Huttunen, Sanna
France
Pairoux, Genevieve
Denmark
Andersen, Anne-Dorte
Women's 50 m Butterfly S6 Germany
Schretzmann, Beate
Hungary
Engelhardt, Katalin
Hungary
Zambo, Diana
Women's 50 m Butterfly S7 Norway
Nesheim, Eva
Netherlands
Lampers, Gerda
Canada
Bednarski, Nora
Women's 100 m Butterfly S8 Spain
Tramuns, Laura
Spain
Vives, Silvia
Sweden
Wilhelmsson, Asa
Women's 100 m Butterfly S9 Canada
Mucz, Joanne
Australia
Barnes, Kelly
Iceland
Snorradottir, Lilja
Women's 100 m Butterfly S10 Germany
Hengst, Claudia
Spain
Bernardo, Ana
Australia
Young, Judith
Women's 100 m Butterfly B1 Finland
Fingerroos, Eeva Riitta
Great Britain
Burton, Janice
China
Zhou, Xue
Women's 100 m Butterfly B2-3 USA
Scott, Elizabeth
USA
Zorn, Trischa
Germany
Hopf, Yvonne
Women's 200 m Medley SM5 New Zealand
Newstead, Jennifer
Sweden
Hokkanen, Outi
Denmark
Andersen, Anne-Dorte
Women's 200 m Medley SM6-7 Australia
Cooper, Priya
France
Guerchouche, Hadda
Sweden
Hagman, Lena-Marie
Women's 200 m Medley SM8 Germany
Siegers, Britta
Iceland
Hakonardottir, Kristin
Germany
Kopp, Heidi
Women's 200 m Medley SM9 Canada
Mucz, Joanne
Australia
Barnes, Kelly
Germany
Lobenstein, Beate
Women's 200 m Medley SM10 Great Britain
Bailey, Sarah
Germany
Hengst, Claudia
Australia
Young, Judith
Women's 200 m Medley B1 Great Britain
Burton, Janice
Australia
Cross, Tracey
Great Britain
Byles, Louise
Women's 200 m Medley B2 USA
Zorn, Trischa
Sweden
Tjernberg, Gabriella
Unified Team
Melnikova, Olga
Women's 200 m Medley B3 Germany
Hopf, Yvonne
USA
Schetter, Heidi
Iceland
Sverrisdottir, Rut
Women's 400 m Medley B1-3 USA
Zorn, Trischa
USA
Schetter, Heidi
Great Britain
Jones, Tracey
Women's 4x50 m Freestyle S1-6 Australia
Yaxley, Sandra
Barrell, Tracy
Huggett, Catherine
Currie, Anne
Sweden
Osterstrom, Anne-Lie
Nilsson, Pernilla
Hokkanen, Outi
Hagman, Lena-Marie
France
D'Urzo, Corinne
Lequien, Anne Cecile
Chouachi, Aicha
Pairoux, Genevieve
Women's 4x100 m Freestyle S7-10 USA
Smith, Brenda
Straub, Diane
Saenz, Carolina
Norris, Karen
Great Britain
Bishop, Clare
Gull, Beverley
Sims, Victoria
Bailey, Sarah
Germany
Siegers, Britta
Lobenstein, Beate
Sjoberg, Daniela
Hengst, Claudia
Women's 4x100 m Freestyle B1-3 USA
Zorn, Trischa
Schetter, Heidi
Brown, Donna
Scott, Elizabeth
Great Britain
Burton, Janice
Jones, Judith
Millar, Heather
Danby, Janice
Canada
Ross, Marie Claire
Weicker, Yvette
Irvine, Nancy
Qualtrough, Carla
Women's 4x50 m Medley S1-6 Sweden
Osterstrom, Anne-Lie
Freij, Marie-Louise
Hokkanen, Outi
Hagman, Lena-Marie
France
D'Urzo, Corinne
Chouachi, Aicha
Pairoux, Genevieve
Lequien, Anne Cecile
Great Britain
Flood, Tara
Esling, Jeanette
McEleny, Margaret
Stidever, Jane
Women's 4x100 m Medley S7-10 Germany
Siegers, Britta
Lobenstein, Beate
Hengst, Claudia
Sjoberg, Daniela
Great Britain
Sims, Victoria
Bailey, Sarah
Bishop, Clare
Gull, Beverley
Spain
Vives, Silvia
Reina, Begona
Bernardo, Ana
Cerda, Tania
Women's 4x100 m Medley B1-3 USA
Zorn, Trischa
Scott, Elizabeth
Schetter, Heidi
Brown, Donna
Great Britain
Jones, Tracey
Byles, Louise
Danby, Janice
Millar, Heather
Canada
Weicker, Yvette
Ross, Marie Claire
Qualtrough, Carla
Irvine, Nancy